Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
O mnie

Fotografa najlepiej poznać po jego fotografiach – ale jeśli już je obejrzałeś i chcesz wiedzieć o mnie jeszcze więcej, to jesteś we właściwym miejscu!

Jak zaczęła się moja przygoda z fotografowaniem?

Niespełna 15 lat temu dostałem na urodziny swój pierwszy aparat. Potężne 4 megapiksele szczęścia! I jeszcze wtedy – ekscytacja trybem auto. To, co ważne w dobieraniu parametrów ekspozycji miało przyjść dopiero później. Z kolei to, co wiedziałem od razu to, że nie robię zdjęć poszczególnym kadrom, ale że fotografując zachowuję dla siebie momenty i miejsca, z którymi związane są moje emocje. Coraz częściej zastanawiałem się, co sprawia, że niektóre zdjęcia przykuwają wzrok i zapadają w pamięć bardziej niż inne. I dokładnie wiedziałem, które z nich chciałbym robić.

Kiedy poczułem, że fotografowanie jest dla mnie ważne… i sprawia mi radość?

Nie od razu wiedziałem, że chcę być fotografem. Swój czas dzieliłem między wiele innych zainteresowań. Ale fotografia zawsze im towarzyszyła, zawsze była obok. Robiłem zdjęcia, aż mój pierwszy aparat przestał działać. Kupiłem drugi - tym razem lustrzankę… i ją też wykończyłem. Potem kolejną, kolejną i kolejną. Wtedy już wiedziałem, że fotografowanie to moja pasja i coś, co robię z przyjemnością i ekscytacją, która nie gaśnie do dziś.

Często wracam do moich zdjęć sprzed lat i zawsze zastanawiam się, co można było w nich poprawić, jak daną chwilę uchwycić lepiej, inaczej. Te same pytania zadaję sobie oglądając prace innych fotografów. Na przestrzeni lat pozwoliło mi to dopracować technikę, kadry i nauczyć się, jak pokazać najlepsze momenty i chwile na zdjęciach. Wszystkiego uczyłem się samodzielnie, doceniając każde doświadczenie, szczególnie te najtrudniejsze.

Fotografia to dla mnie…

 

…możliwość wyrażenia siebie oraz swoich uczuć poprzez obraz.

 

…zachowanie wyjątkowych chwil i emocji – dla siebie, ale też dla innych.

 

…ciągła podróż, której celem jest samodoskonalenie.

 

Co fotografuję?

Kocham naturę - góry, przyrodę i dzikie zwierzęta. Ale urzeka mnie również architektura i miejskie pejzaże. Kluczowa jest dla mnie gra światła i cienia - czas, kiedy światło podkreśla piękno otoczenia tylko na tę jedną chwilę. Zawsze próbuję uchwycić rzeczy, miejsca i momenty, które łatwo przeoczyć i te, które inni mijają obojętnie. Chciałbym, by moje zdjęcia zachęcały do refleksji i pobudzały wyobraźnię odbiorcy - żeby sprawiały, że wrócą Ci miłe wspomnienia lub że przeniosą Cię we wspaniałe miejsca.

Co znajdziesz na mojej stronie?

Przede wszystkim pokaźną kolekcję zdjęć, którą uzbierałem przez ostatnie lata. Podróżując po Polsce i różnych krajach Europy, śpiąc pod namiotem, podziwiając okoliczne krajobrazy – nie przestaję fotografować. Niektóre z tych zdjęć zobaczysz właśnie tutaj.

Bo to jest miejsce, w którym chcę podzielić się z Tobą tym, co ciekawe i inspirujące. Jeśli chcesz, aby moje fotografie trafiły do Twojego domu lub biura i każdego dnia przywoływały miłe i pozytywne emocje – dobrze trafiłeś! Jeśli jesteś tu tylko na chwilę - też super. Rozejrzyj się, może również znajdziesz coś dla siebie.

 

 

Zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia moich fotografii – mojego świata uchwyconego na zdjęciach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl