Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Obrazy do biura

Jakie obrazy do biura powiesić na ścianie?

Każdy pokój ma swoją wyjątkową specyfikę. Jeżeli wybieramy obrazy do biura, wcale nie musimy kierować się takimi samymi schematami, jak w przypadku wystroju salonu lub sypialni. Przy okazji wybierania dekoracji do gabinetu warto zwrócić uwagę na dwie perspektywy - naszą oraz osób nas odwiedzających. Właściciel biura powinien czuć się w nim komfortowo oraz posiadać fotografie lub obrazy wywołujące w nim pozytywne uczucie, a nawet pewną nostalgię. Z drugiej strony potencjalni klienci, współpracownicy w firmie lub w przypadku domowego gabinetu powinni czuć pewien dystans i szacunek, który można stworzyć poprzez dobranie odpowiednich dekoracji, także na ścianach. Obrazy do biura mogą zdecydowanie w tym pomóc. Zdecydowanie najlepiej postawić na konsensus, złoty środek wywołujący respekt oraz przyjemne wspomnienia jednocześnie. Fotografie krajobrazów w stonowanych kolorach powinny świetnie sprawdzić się zarówno w domowym gabinecie, jak i w firmowym biurze.

Obraz do biura, a jego miejsce w gabinecie

Jedną z kluczowych kwestii przy okazji dekorowania każdego pomieszczenia jest lokalizacja. Obraz do biura, podobnie jak w większości pokoi, powinien być ustawiony względem centralnych mebli w gabinecie. Oczywiście oprócz okien, które uniemożliwiają zawieszenie czegokolwiek na ścianie, trzeba zwrócić uwagę na biurko - najważniejszy element w każdym miejscu pracy. Zazwyczaj nie stoi ono na środku pomieszczenia, tylko około metra od ściany. Dzięki temu znajdzie się tam miejsce na wygodny fotel. Przestrzeń za biurkiem jest pusta, a wszelkie regały na książki lub dokumenty zajmują inne części gabinetu. Jeżeli nastawiamy się na jeden, duży obraz do biura, to właśnie przestrzeń na ścianie za biurkiem będzie idealnym miejscem na jego powieszenie.

Nowoczesne obrazy do biura - nowy trend

Krajobrazy miejskie w stonowanych kolorach można uznać jako nowoczesne obrazy do biura. Szczególnie tyczy się to takich pomieszczeń, przy których projektowaniu postawiono zdecydowanie na minimalizm. Wtedy bardzo często na ścianie pojawia się czarno-biała panorama miasta. W wielu przypadkach znajdziemy tam znajome ujęcia z Nowego Jorku, takie jak widok z drugiego brzegu rzeki Hudson lub Brooklyn Bridge. Dla osób lubiących ekstrawagancję ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się tryptyki. Te nowoczesne obrazy do biura podzielone na kilka części tworzą jedną, spójną całość. Mogą być one ustawione pod innym kątem lub nawet w innej orientacji, jednak efekt jest bardzo często niezwykle intrygujący i nadaje gabinetowi niezwykłego charakteru.

Obrazy do biura

Wyjątkowe obrazy do biura

Każdy z nas ma swój własny gust oraz preferencje. Nie zmienia to faktu, że niezależnie od naszego stylu, lubimy mieć odpowiednio udekorowaną przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu. Właśnie dlatego obrazy do biura cieszą się tak duża popularnością. Dotyczy to nie tylko prywatnych gabinetów w domach, ale również w firmowych pomieszczeniach. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo niesamowitych zdjęć, które nadadzą każdemu z nich charakteru. Możecie wybrać zarówno włoskie pejzaże Wenecji lub południowej części Italii, jak również chłodne, klimatyczne ujęcia prosto z Islandii. Nie zapominamy również o tym, co mamy najbliżej serca - w końcu wielu z nas ma nieskrywany sentyment do wybrzeża Morza Bałtyckiego, czy też polskich gór. Obrazy do biura nie tylko mają poprawić jego wystrój, jak również wprowadzić taką atmosferę, jakiej oczekujemy od tego miejsca.

Obrazy do biura - na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim dużo zależy od tego, w którym konkretnie miejscu chcemy mieć naszą dekorację. Obrazy do biura mogą być usytuowane zarówno za biurkiem, jak również w innej lokalizacji, na przykład tuż przy drzwiach wejściowych lub na ścianie przeciwległej do naszego stanowiska pracy. Bez wątpienia duże znaczenie ma orientacja takiej kompozycji. Zazwyczaj za swoimi plecami wybieramy obraz ustawiony równolegle oraz symetrycznie do biurka, dlatego w tym przypadku powinniśmy postawić na orientację poziomą. Jeżeli jednak chcemy wyszukać obrazy do biura stojące obok wysokiego regału, wtedy powinniśmy postawić na pionowe kompozycje. Na szczęście w naszym sklepie z pewnością znajdziecie szeroki wybór kompozycji w dowolnej orientacji.

Obrazy do biura w różnych stylach

Prawda jest jednak taka, że obrazy do biura to dopiero wisienka na torcie przy okazji wystroju naszego miejsca pracy. Dostosowujemy je do całego otoczenia, a nie odwrotnie. Oprócz samej orientacji, duże znaczenie będzie miała sama barwa obrazu. Wiele przestrzeni do pracy stworzonych jest w minimalistyczny sposób, co często możemy utożsamiać z uporządkowanym stylem skandynawskim. Zazwyczaj do niego będą pasować chłodniejsze zdjęcia pod kątem barwy. Świetnie w takiej przestrzeni sprawdzą się zarówno polskie, zamglone góry, jak również nieco mityczne krajobrazy prosto z Islandii. Obrazy do biura mogą także bardzo dobrze komponować się z industrialnym stylem. Do połączenia metalu oraz cegły możemy dopasować miejskie przestrzenie, które dodatkowo możemy umieścić w czerni oraz bieli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl