Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Obraz Islandia

Motyw Godafoss Motyw Godafoss
Cena: 29,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wyjątkowy obraz - Islandia niezwykłym miejscem

Znajdziemy kilka takich miejsc na świecie, z których bardzo chcielibyśmy mieć w swoich czterech ścianach obraz. Islandia bez wątpienia należy do tego wąskiego grona. Charakteryzuje się ona wyjątkową geografią fizyczną, której nie da się pomylić z żadnym innym miejscem na świecie. Jej jedyną w swoim rodzaju scenerię jeszcze bardziej podkreśla fakt, że poza tą wyspą próżno szukać stałego, zamieszkałego lądu w odległości wielu kilometrów. Jeżeli chodzi o obraz, Islandia z pewnością dostarcza wielu niesamowitych ujęć.

Islandia - obrazy majestatycznych scenerii

Czym właściwie wyróżnia się Islandia? Obrazy z tamtej wyspy przede wszystkim charakteryzują się niezwykłym krajobrazem wulkanicznym. Mało które miejsce na świecie cechuje się połączeniem licznych skał pochodzenia wulkanicznego pokroju bazaltu z chłodnymi polami, nad którymi unosi się delikatna mgła. Do tego musimy dorzucić chyba najbardziej wyróżniające się miejsca, z których słynie Islandia. Obrazy gejzerów wystrzeliwanych w powietrze na kilkanaście metrów zna praktycznie każdy. Możemy je spotkać zarówno w domach, jak również rozmaitych miejscach publicznych na całym świecie.

Obraz - Islandia w chłodniejszych barwach

Od czego zależy, czy do naszego pomieszczenia będzie pasować konkretny obraz? Islandia w dużej mierze stanowi ojczyznę ujęć zdecydowanie chłodniejszych barw. Ma na to wpływ surowy klimat oraz bardzo dużo formacji skalnych, wymieszanych z akwenami rozmaitej maści. Od łagodnych potoków, przez rwące strumienie, aż po zapierające krew w żyłach wodospady. Trudno wyobrazić sobie znalezienie takiego kadru, który nie będzie nadawał się na obraz. Islandia, pomimo okresowych erupcji wulkanicznych kojarzących się raczej z wysoką temperaturą, nie będzie pasować do każdego wnętrza. Świetnie nada się do wykończenia pokojów w stylu skandynawskim czy też klasycznie zaprojektowanych łazienek.

Islandia - obrazy w różnej orientacji

Duże znaczenie ma także orientacja zdjęcia. Przede wszystkim wtedy, kiedy główną bohaterką ujęć jest Islandia. Obrazy z tej wyspy cechują się monumentalnym wręcz charakterem, który przy źle dobranej wielkości oraz miejscu w pokoju może okazać się przytłaczający. W zależności od Waszych preferencji znajdziemy zarówno pionowe, jak i poziome ujęcia. Pierwsze z nich doskonale znajdą się w mniejszych pomieszczeniach, takich jak łazienki, w których świetnie odnajduje się chłodna Islandia. Obrazy w orientacji poziomej można spróbować umieścić nad biurkiem w gabinecie lub nad kanapą w salonie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl